Dlaczego nawożenie roślin wieloletnich i domowych jesienią jest tak ważne?

Rośliny zimozielone, wieloletnie wymagają wsparcia w trudnym okresie zimowym. Zasilenie gleby odpowiednimi mikroelementami i pierwiastkami jesienią spowoduje, że składniki te zostaną równomierne rozprowadzone w podłożu i ulegną korzystnym przemianom.

Odpowiednio dobrane składniki nawozu zapewniają prawidłowe przezimowanie roślin, ładny wygląd oraz lepsze warunki wzrostu od wczesnej wiosny. Nawożenie jesienne wspiera także zawiązywanie się pąków u roślin wieloletnich. Nawożąc jesienią zadbasz o piękne kwitnienie wiosną.

Rośliny domowe uprawiane w naszych domach zazwyczaj pochodzą z innych stref klimatycznych, zazwyczaj cieplejszych. Regularne stosowanie zasilania nawozem jesienno-zimowym zapewni prawidłowe przezimowanie roślin, przeciwdziałając skutkom niedoboru światła słonecznego oraz niekorzystnemu działaniu suchego powietrza.

Florovit nawóz jesienny do roślin kwaśnolubnych

Granulowany, kompleksowy nawóz ogrodniczy jesienny do roślin kwaśnolubnych.

Wieloskładnikowy nawóz doglebowy Florovit jesienny do roślin kwaśnolubnych przeznaczony jest do jesiennego nawożenia ogrodowych roślin wieloletnich oraz przygotowania podłoża pod przyszłoroczne zasiewy i nasadzenia. Odpowiednio zbilansowane składniki pokarmowe ułatwiają roślinom wieloletnim przystosowanie do okresu zimowego.

Do roślin kwaśnolubnych należą: azalie, borówki, fiołki trójbarwne, hortensje, iglaki (takie jak: jałowiec, świerk, cyprysik, cis, sosna wejmutka), kalmie, magnolie, maliny, pierisy, różaneczniki (rododendrony), turzyce, wrzosy i wrzośce, żarnowce, żurawiny.

Rośliny nawozić jednorazowo w dawce 30 g/m2, rozsypując nawóz równomiernie wokół roślin. Rozsypany nawóz wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlać

Dostępne opakowania:

Kup nawóz »

Kalendarz nawożenia

Kalendarz nawożenia

Kalendarz nawożenia

Kalendarz nawożenia

Florovit nawóz jesienny uniwersalny

Nawóz jest przeznaczony do posypowego nawożenia roślin wieloletnich, takich jak drzewa, krzewy, byliny, rośliny cebulowe.

Rośliny nawoź jednorazowo w dawce 20-30 g/m2, rozsypując nawóz równomiernie wokół roślin. Wymieszaj go z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlej.

Nawóz możesz też wykorzystać, by przygotować glebę pod przyszłoroczne zasiewy i nasadzenia. W tym celu równomiernie rozsyp nawóz na całej powierzchni w ilości 20-30g/m2, przekop glebę, nie grab (pozostaw tzw. ostrą skibę).

Dostępne opakowania:

Kup nawóz »

Florovit Jesienny nawóz do iglaków

Florovit nawóz jesienny do roślin zimozielonych

Nawóz przeznaczony jest do drzew i krzewów, które nie zrzucają liści na zimę, takich, jak berberys, bluszcz, bukszpan, laurowiśnia, lawenda, mahonia, trzmielina, ognik szkarłatny, ostrokrzew, rododendron (różanecznik), wrzos, wrzosiec itp.

Rośliny młode (do 4 lat): 10-20 ml nawozu rozcieńcz w 1 l wody. Otrzymanym roztworem podlewaj rośliny co 7-14 dni.

Rośliny starsze: 20-30 ml nawozu rozcieńcz w 1 l wody. Otrzymanym roztworem podlej rośliny co 7-14 dni.

Dostępne opakowania: 1kg

Kup nawóz »

Kalendarz nawożenia

Kalendarz nawożenia

Florovit Jesienny nawóz do iglaków

Kalendarz nawożenia

Kalendarz nawożenia

Florovit nawóz jesienno-zimowy do roślin domowych

Nawóz ten dostosowany jest do wymagań pokarmowych kwiatów domowych w okresie jesienno-zimowym. Regularne stosowanie nawozu zapewnia prawidłowe przezimowanie roślin, przeciwdziałając skutkom niedoboru światła słonecznego oraz niekorzystnemu działaniu suchego powietrza.

Stosuj go od września do marca w proporcjach 15 ml nawozu na 2 l wody.

Otrzymanym roztworem podlej rośliny zielone 1 raz w miesiącu, a rośliny kwitnące co 3 tygodnie.

Dostępne opakowania: 1kg

Kup nawóz »

Zobacz wideo o nawożeniu roślin jesienią

Sprawdź nasze inne nawozy jesienne »Trawniki Iglaki

Dlaczego Florovit?

40 LAT NA RYNKU

Florovit jest obecny na polskim rynku od ponad 40 lat. Jest liderem rynku i jedną z najstarszych polskich marek. Jako ekspert w dziedzinie nawożenia, wspiera ogrodników w realizacji ich pasji i zamiłowania do uprawy roślin. Szeroka oferta kompleksowych nawozów ogrodniczych o bardzo dobrych właściwościach użytkowych, dedykowana hobbystom zaspokaja wszelkie wymagania uprawowe – w domu, ogrodzie, na działce, na balkonie czy tarasie. Na przestrzeni lat zmienia się sposób w jaki ludzie realizują swoje ogrodnicze hobby, rośnie liczba uprawianych gatunków roślin i intensywność ich uprawy, dlatego Florovit zmienia się, rozwija i jest stale blisko swoich użytkowników.

Dlaczego Florovit?

NUMER 1 WŚRÓD NAWOZÓW

Produkty Florovit są znane i wysoko cenione przez konsumentów, dzięki czemu od wielu lat Florovit cieszy się pozycją lidera wśród hobbystycznych nawozów ogrodniczych. Dziękujemy Wam za to! Doceniamy to i codziennie dokładamy starań, aby nasze produkty były źródłem radości, satysfakcji i dumy z efektów uprawy.

Dlaczego Florovit?

EKSPERT W NAWOŻENIU

Nawozy Florovit powstają jako efekt pracy sztabu specjalistów, w oparciu o wieloletnie badania, we współpracy na uznanymi ośrodkami akademickim i naukowymi w kraju. Wdrażane nowe technologie produkcji wykorzystują najnowsze badania i mają na celu dostarczanie użytkownikom innowacyjnych rozwiązań. W efekcie wybierając w sklepie nawóz Florovit masz gwarancję, że otrzymujesz to, co najlepsze dla Twoich roślin i środowiska.

Dlaczego Florovit?

NAJLEPSZY DLA TWOICH ROŚLIN

Jesień to czas wielu ważnych procesów fizjologicznych, które przygotowują rośliny najpierw do zimy a potem do wiosennego startu. Czy wiesz, że pąki kwiatowe na następny sezon zawiązują się na drzewach i krzewach już na przełomie lata i jesieni? Jest to szczególnie istotne w przypadku roślin ozdobnych i owocowych. Do późnej jesieni w pąkach formują się kwiaty, które w przyszłym roku wydadzą plony lub wiosną ozdobią nasze ogrody. Pamiętaj o tym szczególnie w przypadku drzew owocowych, krzewów malin oraz krzewinek tj. truskawki i poziomki. Wśród roślin ozdobnych kwitnących wczesną wiosną warto zasilić forsycje, azalie, różaneczniki, magnolie, migdałki trójklapowe, pigwowce japońskie i inne. Jeśli więc w tym okresie jesiennym dostarczymy roślinom odpowiednich makro- i mikroelementów, to wzmocnimy ich kwitnienie i owocowanie w kolejnym roku!

CentrumOgrodu.pl
distripark.com
sklepogrodniczy.pl
e-hortico.pl
zielone.to
gardenflora.pl
swiatkwiatow.pl
egarden24.pl